Konya Öğrenci Servisi Taşımacılığı

Okul servisi ve öğrenci taşımacılığında, kreş, anaokulu, okul, dersane ve üniversite gibi geniş bir yaş grubu ve eğitim düzeyinde, güvenli, güleryüzlü ve emniyetli yolculuğu esas alarak, eğitimli hosteslerimiz eşliğinde çocuklarımızı okullarına ulaştırıyoruz.

Öğrenci servisi hizmetini en profesyonel şekilde sunan şirketimizin, Çumra genelinde öğrenci servis taşımacılığı, Öğrenci servis firmaları, Öğrenci servis şirketleri, Öğrenci servisi nasıl yapılır, Öğrenci servisi yapan firmalar, Öğrenci servis fiyatları hakkında başarılı çalışmaları devam etmektedir.

Çumra Öğrenci Servisi

Okul Servis Taşımacılığı
Okul servisi taşımacılığı yapmak isteyen firmalar, gerekli koşul ve şartları yerine getirmelidir. Servis araçları yönetmeliği son haline baktığımız zaman araç sahibi, firma ve Kaptanlarin uymak zorunda oldukları kurallar ve yükümlülükler bulunmaktadır. Bu yükümlülükler ve şartlar dikkatli bir şekilde incelenmeli ve eksiksiz olarak yerine getirilmelidir.

Öğrenci servis araçları yönetmeliğinin son haline baktığımız zaman yönetmeliğin ilk bölümünde yönetmeliğin amaç ve kapsamı anlatılmakta aynı zamanda gerekli tanımlar yapılmaktadır.

İkinci bölümde ise aranacak şartlar, yerine getirilmesi gereken yükümlülükler, Öğrenci servis araçlarının çalıştırılması ve olası şikâyetlerin değerlendirilme usullerine geniş yer verilmiştir. Öğrenci servis aracının tanımı ve görünümü, iç ve dışında bulunması gereken levhalar, renkler detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Öğrenci servis firmalarının özellikle taşımacının şartları ve yükümlülükleri bölümüne dikkat etmeleri ve tüm yükümlülükleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmeleri gerekmektedir.

Bu kısımda servis görevlisinde bulunması gereken şartlar ve servis içerisinde öğrencilere davranış biçimi, öğrencilerin uyması gereken kurallar, rehber personel bulundurulması gibi maddelere ayrıntılı bir şekilde yer verilmiştir.

Öğrenci Taşımacılığı
Yeni düzenlemelerle bir çok kriter getirilen Öğrenci taşımacılığı işini en güvenilir şekilde sunmaya devam ediyoruz. Sahibi olduğumuz A sınıfı Öğrenci taşıma yetki belgesi ile yıllardır çocuklarınızı güvenle seyahat ettiren Roatur Turizm alanında en profesyonel şirketler arasında yer almaktadır. Kaptanlarini titizlikle seçip, daha sonra eğitimler vererek yavrularınızı en güvenli ellere emanet ettiğinizi hissettiriyoruz. Çumra Öğrenci taşımacılığı hizmetinde amacımız sadece maddi gelir elde etmek değil, asıl amacımız çocuklarınızın gelecekte topluma faydalı bireyler olabilmesini sağlamak amacıyla onların eğitimlerini almalarında katkıda bulunabilmek!

Çumra Çumra ilçesi olmak üzere çeşitli Ana sınıfı, İlköğretim ve özel / devlet liselerinin Öğrenci taşımacılığını yapmaktayız. Bizi tercih etmek için daha bir çok sebep sunabiliriz.

Çumra Öğrenci Servisleri
Öğrenci servisleri taşımacılık sektörünün en hassas çizgisidir. Yavrularımızın güvenli ve rahat koşullarda ulaşım sağlayarak Öğrencilarına gitmesi ve aynı şartlarda evlerine tekrar geri dönüşünü sağlayabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sektör de sayılı A sınıfı yetki belgesine sahip şirketimiz Çumra Öğrenci servisleri konusunda tüm yetki belgelerine sahiptir.

Verdiğimiz taşımacılık hizmetini yönetmeliğin belirlediği fiyatlarda verirken, diğer şirketlerle haksız rekabetin önüne geçebilmek için tüm çabayı hassasiyetle göstermekteyiz. Çumra Öğrenci servisleri hizmetini yüksek teminatlı sigortalarla güvence altına alınmış, yeni model araçlarla ve konusunda en az 7 yıl deneyimli Kaptanlarımızdan almak istiyorsanız hemen bize ulaşın…

Öğrenci Servisi Nasıl Yapılır?
Öğrenci servisi yapmak isteyen firmalar, Öğrenci servisi yapmak için ne gerekli olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Öğrenci servisi olmak için gerekli belgeler ve şartlar yerine getirilmediği sürece resmen Öğrenci servisi olmak mümkün değildir. Bundan dolayı firma sahipleri ve araç sahiplerinin gerekli şartları mutlaka yerine getirmesi gerekmektedir.

Öğrenci servisliği yapmak isteyen firmaları seçtiği Kaptanlar son derece önemlidir. Bununla beraber Kaptanın 26 yaşına girmiş olması ve gerekli sürücü ehliyetine sahip olması gerekmektedir.

Kaptanlarin B sınıfı ehliyet için en az 7 yıllık ehliyet sahibi ve E sınıfı için en az 5 yıl ehliyet sahibi olması şarttır. Kaptanlarin sabıka kaydı, yaş sınırı, sağlık raporu gibi şartlarla beraber gerekli belgeler toplanmalı ve büyükşehir belediyesine takdim edilmesi gerekmektedir. Öğrenci servis araçları yönetmeliği firmalar tarafından detaylı bir şekilde incelenmelidir.

Yönetmelik kapsamında yer alan aranacak şartlar, yükümlülükler, Öğrenci servis araçlarının çalıştırılması, taşımacının şartları ve yükümlülükleri, Öğrenci yönetimi ve milli eğitimin yükümlülükleri, taşıma işinde çalışan kişilerin görevleri ve sorumlulukları, sigortasız taşıma yapılamayacağı gibi maddeler dikkatli bir şekilde incelenmeli ve taraflar görev ve sorumluluklarını yerine getirmelidir.

Öğrenci Servisi Nasıl Yapılır
Öğrenci Servisi Nasıl Yapılır
Çumra Öğrenci Servis Firmaları
Çocuğunuz evinize uzak bir Öğrencia gidiyorsa, Öğrenci servisine geçmesi olağan bir durumdur. Tabi Öğrenci servisi seçerken de Öğrenci servis hizmetleri yönetmeliğindeki kuralları uygulayan Firmaları tercih etmeniz gerekir. Bu yönetmenliğe uyan servislere çocuğunuzu emanet etmeniz daha güvenilir ve daha etik olur.

Çocuğunuzun zamanının bir kısmını geçireceği yerlerden birisi olan Öğrenci servisi seçiminde dikkatli olmanız gerekir. Çumra Öğrenci servis firmaları, Öğrenci servis hizmetleri yönetmeliğine uyan firmalardır.

Çocuğunuz İçin en doğru Firmaları arıyorsanız ve Çumra’daysanız Öğrenci servis hizmetleri yönetmeliğine uyan ve çocuğunuzun okuluna gidebilecek Öğrenci servisi firmalarıyla görüşebilirsiniz.

Öğrenci servisi Öğrenci öncesi döneminden yükseköğrenim dönemine kadar sadece öğrencilere mahsus ticari tescilli araçlardır. Öğrenci servisleri ihale ile Öğrenciunuzun seçtiği firmalardan olmalıdır.

Çumra’da yaşayanlar Çumra Öğrenci servis firmalarını araştırarak çocuğunuz İçin en iyi firmalara bakabilirsiniz. Çocuğunuzun siz olmadan seyahat etme özgürlüğüne sahip olması onlar İçin önemli ve heyecanlı bir deneyim olacaktır.

Bu yüzden de Çumra Öğrenci servis firmalarını araştırabilir ve çocuğunuz İçin en doğru seçimi yapabilirsiniz. Herhangi bir şikâyetinizde ise Öğrenci servisi şikâyet hattına yani UKOME’ye ulaşabilirsiniz. ALO 153’ü arayarak UKOME’ye bağlanabilirsiniz.

Öğrenci Servis Şirketleri Çumra
Çumra’da Öğrenci servis şirketi sayısı oldukça fazladır. Öğrenci servisi kullanmak için gerekli belgeler tamamlandığı zaman Öğrenci servisi yapılabilmektedir. Bu belgelere baktığımız zaman;

Dilekçenin yazılması gerekmektedir. Dilekçede yazılması gereken bilgiler ise güzergâh, Kaptan adı, TC numarası, Cep telefonu numarası ve güzergâh saatleri yer almalıdır.
Taşımacı, izleyeceği güzergâh için bulunduğu büyükşehir belediyesinden izin almak zorundadır. Aynı zamanda tüm eğitim sertifikalarına sahip olmak gerekmektedir.
Araç ruhsatı
Ferdi Kaza Sigortası
Mali sorumluluk sigorta
Vergi levhası
Öğrenci onaylı öğrenci listesi
Sosyal Güvenlik Kurumu İşe Giriş Belgesi
Öğrenci servis Kaptanlarinin de gerekli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Kaptanlarin 26 yaşından küçük ve 63 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.
Öğrenci servisleri Kaptanlarinin taksirli suçlar hariç hüküm giymemiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda yüz kızartısı suçlardan, hırsızlık, taciz, cinsel istismar, ihaleye fesat karıştırma gb durumlardan hüküm giymemiş olması gerekmektedir.
Şirketler için imza sirküleri ve yetki belgesi
Kaptanlar odasından oda kaydı
Sürücü belgesi
Ehliyet Sicil Kaydı
Adli Sicil Kaydı
Taahhütname
Sağlık Raporu
Öğrenci taşıtı yaş sınırı 2018 ise 20’den büyük olmaması gerekmektedir.

Çumra Öğrenci Servisi Yapan Firmalar

Öğrenci servisi yapan firmalar Öğrenci servis kurallarına uyum sağlayan firmalar olmalıdır. Deneyimli personel, konforlu araçlar, maksimum düzeyinde güvenlik, öğrenci ve veli memnuniyeti ön planda tutularak hizmet vermelidir.

Öğrenci servisleri verilen adresten öğrenciyi belirtilen saatte almalı ve verilen adrese bırakmalıdır. Yol çalışması, kazı çalışması, yolun kapalı olması, girilemeyen sokaklar gibi nedenlerden dolayı verdiğiniz adrese geç ulaştırabilir veya Veli’nin bilgilendirilmesi halinde adrese en yakın yere bırakılmalıdır.

Öğrenci servisi yapan firmalar güvenlik ve disiplin şartlarını göz önüne almalıdır. Çocuklarınızı en iyi ve en güvenilir şekilde evlerinden almalı ve evlerine bırakmalıdır. Servis sürücüleri, sorumluluk sahibi, sabıka ve sağlık problemi olmayan kişilerden seçilmelidir.

Trafik kurallarına uymalı ve öğrencilere karşı güzel iletişimi olmalıdır. Servis araçlarında ise tüm emniyet kemerlerinin çalışıyor olması, periyodik bakımlarının özenli bir şekilde ve zamanında yapılması, çocukların iniş biniş güvenliğini sağlamak İçin hostes barındıran, ısıtma ve soğutma sistemleri çalışan, konforlu araçlar olmalıdır.

Öğrenci servisilerine alınması gerekeninden daha fazla öğrenci alınmaması gerekir. Aksi takdirde servis firması gereken cezayı alır.

Öğrenci Servis Fiyatları
Öğrenci servisi çalıştırmak isteyen firmalar gerekli şartları mutlaka yerine getirmeli, Öğrenci servis hizmetleri yönetmeliğini ayrıntılı bir şekilde incelemeli ve Öğrenci servis araçları yaş sınırına mutlaka uymalıdır.

Öğrenci servis fiyatları Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanlığınca belirlenmekte ve duyurulmaktadır. Servis yetkilileri bu fiyat doğrultusunda Öğrenci servislerinden ücret alırlar. İndirim veya ekstra ücret ödeme söz konusu değildir.